No dobrze, mamy już płyn do baniek mydlanych i specjalne sznurki do puszczania baniek. Co dalej?

Pogoda.

Na idealne warunki do puszczania spektakularnych baniek mydlanych składa się delikatny wiatr (lub jego zupełny brak), niezbyt intensywne nasłonecznienie i, co najważniejsze, wysoka wilgotność powietrza. Bańki mydlane uwielbiają wilgotny klimat! Puszczane tuż po deszczu będą wyjątkowo duże i trwałe. Słońce wysusza je i powoduje, że szybciej pękają.

Przygotowanie i przechowywanie płynu do baniek.

Do rozrobienia płynu można użyć każdej wody, jednak im bardziej będzie ona miękka, tym ładniejsze i trwalsze wyjdą bańki. Jeśli nasza kranówka cechuje się dużą twardością, warto zaopatrzyć się w wodę destylowaną.

Koncentrat należy rozrobić z wodą wedle proporcji i instrukcji podanych na opakowaniu. Polecamy rozrobić go dzień przed planowanym użyciem, ponieważ najlepsze efekty osiągniemy w okresie 24-48 godzin po rozrobieniu. Miksturę można przechowywać do 2 tygodni w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, sam koncentrat natomiast nie straci swoich właściwości nawet po 2 latach przechowywania.
Zawartość tej butelki jest koncentratem, który przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą przez osobę dorosłą .

Jak przygotować płyn do cudownych baniek mydlanych?

Jak zrobić wielką bańkę mydlaną?

Należy złączyć równo kijki i zanurzyć cały sznurek w płynie do baniek, a następnie unieść (kijki wciąż muszą być złączone) i pozwolić obcieknąć nadmiarowi płynu. Kolejny krok to ustawienie się tyłem do wiatru – w tej pozycji możemy już powoli i z wyczuciem rozsunąć kijki, tworząc powierzchnię bańki. Żeby zamknąć bańkę, wystarczy ponownie zbliżyć do siebie kijki; czynność można powtórzyć kilkukrotnie przed ponownym zaczerpnięciem płynu do baniek. W przypadku braku wiatru możemy swobodnie go wygenerować przez delikatne poruszanie instrumentem lub wykonanie paru energicznych kroków w tył, obracanie się i taniec z bańkami 🙂

MOJE PIERWSZE WIELKIE BAŃKI MYDLANE – PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH 2

Czego NIE należy robić.

Bardzo ważne jest, aby gotowego płynu do baniek pod żadnym pozorem nie mieszać – piana jest super w kąpieli, ale niestety nie zrobimy z niej wielkich baniek mydlanych. Należy też unikać zostawiania instrumentów np. na trawie, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia wpłyną negatywnie na trwałość baniek.

Jeśli jednak do baniek mydlanych podejdziemy z uczuciem i bez pośpiechu, gwarantujemy, że odwdzięczą się nam swoim pięknem i urokiem 🙂