Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane http://www.studiokreatywnosci.pl Świat wielkich baniek mydlanych Thu, 31 May 2018 20:15:04 +0200 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.7 Jesteśmy na Allegro! http://www.studiokreatywnosci.pl/aktualnosci/jestesmy-na-allegro/ http://www.studiokreatywnosci.pl/aktualnosci/jestesmy-na-allegro/#respond Mon, 24 Jul 2017 14:06:53 +0000 http://www.studiokreatywnosci.pl/?p=2044 Z radością informujemy, że od dziś nasze produkty możecie kupić także przez Allegro. Czeka tam na Was koncentrat, z którego zrobicie świetny płyn do baniek, gwarantujący wielkie i trwałe bańki mydlane. Koncentrat dostępny jest w trzech pojemnościach, od 250ml po 1l – do Was należy decyzja, jak wielu przyjaciół zaprosicie do wspólnej zabawy. Bańki mydlane […]

Post Jesteśmy na Allegro! pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>
Z radością informujemy, że od dziś nasze produkty możecie kupić także przez Allegro. Czeka tam na Was koncentrat, z którego zrobicie świetny płyn do baniek, gwarantujący wielkie i trwałe bańki mydlane.
Koncentrat dostępny jest w trzech pojemnościach, od 250ml po 1l – do Was należy decyzja, jak wielu przyjaciół zaprosicie do wspólnej zabawy.

Bańki mydlane na Allegro

W naszym sklepie Allegro znajdziecie też pełen wybór sznurków do baniek, dostępnych w trzech rozmiarach i wszystkich kolorach tęczy. Każdy z instrumentów daje inny efekt, od chmury małych banieczek po długie bańkowe tunele. Dla najmłodszych zaś polecamy obręcze do baniek – „różdżki”, które pozwolą nawet niewprawionym bańkarzom łatwo wyczarować mydlane cuda.

Post Jesteśmy na Allegro! pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>
http://www.studiokreatywnosci.pl/aktualnosci/jestesmy-na-allegro/feed/ 0
MOJE PIERWSZE WIELKIE BAŃKI MYDLANE – PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH http://www.studiokreatywnosci.pl/triki-podpowiedzi/pierwsze-wielkie-banki-mydlane-poradnik-dla-poczatkujacych/ http://www.studiokreatywnosci.pl/triki-podpowiedzi/pierwsze-wielkie-banki-mydlane-poradnik-dla-poczatkujacych/#respond Tue, 25 Apr 2017 09:21:05 +0000 http://www.studiokreatywnosci.pl/?p=1850 No dobrze, mamy już płyn do baniek mydlanych i specjalne sznurki do puszczania baniek. Co dalej? Pogoda. Na idealne warunki do puszczania spektakularnych baniek mydlanych składa się delikatny wiatr (lub jego zupełny brak), niezbyt intensywne nasłonecznienie i, co najważniejsze, wysoka wilgotność powietrza. Bańki mydlane uwielbiają wilgotny klimat! Puszczane tuż po deszczu będą wyjątkowo duże i […]

Post MOJE PIERWSZE WIELKIE BAŃKI MYDLANE – PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>
No dobrze, mamy już płyn do baniek mydlanych i specjalne sznurki do puszczania baniek. Co dalej?

Pogoda.

Na idealne warunki do puszczania spektakularnych baniek mydlanych składa się delikatny wiatr (lub jego zupełny brak), niezbyt intensywne nasłonecznienie i, co najważniejsze, wysoka wilgotność powietrza. Bańki mydlane uwielbiają wilgotny klimat! Puszczane tuż po deszczu będą wyjątkowo duże i trwałe. Słońce wysusza je i powoduje, że szybciej pękają.

Przygotowanie i przechowywanie płynu do baniek.

Do rozrobienia płynu można użyć każdej wody, jednak im bardziej będzie ona miękka, tym ładniejsze i trwalsze wyjdą bańki. Jeśli nasza kranówka cechuje się dużą twardością, warto zaopatrzyć się w wodę destylowaną.

Koncentrat należy rozrobić z wodą wedle proporcji i instrukcji podanych na opakowaniu. Polecamy rozrobić go dzień przed planowanym użyciem, ponieważ najlepsze efekty osiągniemy w okresie 24-48 godzin po rozrobieniu. Miksturę można przechowywać do 2 tygodni w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, sam koncentrat natomiast nie straci swoich właściwości nawet po 2 latach przechowywania.
Zawartość tej butelki jest koncentratem, który przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą przez osobę dorosłą .

Jak przygotować płyn do cudownych baniek mydlanych?

Jak zrobić wielką bańkę mydlaną?

Należy złączyć równo kijki i zanurzyć cały sznurek w płynie do baniek, a następnie unieść (kijki wciąż muszą być złączone) i pozwolić obcieknąć nadmiarowi płynu. Kolejny krok to ustawienie się tyłem do wiatru – w tej pozycji możemy już powoli i z wyczuciem rozsunąć kijki, tworząc powierzchnię bańki. Żeby zamknąć bańkę, wystarczy ponownie zbliżyć do siebie kijki; czynność można powtórzyć kilkukrotnie przed ponownym zaczerpnięciem płynu do baniek. W przypadku braku wiatru możemy swobodnie go wygenerować przez delikatne poruszanie instrumentem lub wykonanie paru energicznych kroków w tył, obracanie się i taniec z bańkami 🙂

MOJE PIERWSZE WIELKIE BAŃKI MYDLANE – PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH 2

Czego NIE należy robić.

Bardzo ważne jest, aby gotowego płynu do baniek pod żadnym pozorem nie mieszać – piana jest super w kąpieli, ale niestety nie zrobimy z niej wielkich baniek mydlanych. Należy też unikać zostawiania instrumentów np. na trawie, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia wpłyną negatywnie na trwałość baniek.

Jeśli jednak do baniek mydlanych podejdziemy z uczuciem i bez pośpiechu, gwarantujemy, że odwdzięczą się nam swoim pięknem i urokiem 🙂

Post MOJE PIERWSZE WIELKIE BAŃKI MYDLANE – PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>
http://www.studiokreatywnosci.pl/triki-podpowiedzi/pierwsze-wielkie-banki-mydlane-poradnik-dla-poczatkujacych/feed/ 0
JAK ZOSTAĆ WĘDROWNYM ARTYSTĄ BAŃKOWYM – HISTORIA JULII I SZYMONA http://www.studiokreatywnosci.pl/aktualnosci/jak-zostac-wedrownym-artysta-bankowym/ Tue, 25 Apr 2017 07:01:47 +0000 http://instalator.cloud.hekko24.pl/?p=1 Dobry artysta bańkowy powinien posiadać dwie cechy: lubić ludzi i być takim trochę marzycielem. A marzyciele mają to do siebie, że rzadko potrafią usiedzieć w miejscu. Przemieszczanie się autostopem nie było dla Szymona i Julii pierwszyzną. Dawno już upodobali sobie ten środek transportu z powodów powtarzanych jak mantra przez absolutną większość autostopowiczów na świecie – […]

Post JAK ZOSTAĆ WĘDROWNYM ARTYSTĄ BAŃKOWYM – HISTORIA JULII I SZYMONA pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>
Dobry artysta bańkowy powinien posiadać dwie cechy: lubić ludzi i być takim trochę marzycielem.

A marzyciele mają to do siebie, że rzadko potrafią usiedzieć w miejscu.

Przemieszczanie się autostopem nie było dla Szymona i Julii pierwszyzną. Dawno już upodobali sobie ten środek transportu z powodów powtarzanych jak mantra przez absolutną większość autostopowiczów na świecie – jedziesz za darmo, nawiązujesz relacje i przeżywasz przygody, jakich nie uświadczysz w pociągu czy samolocie. Tym razem jednak oprócz standardowego zestawu ubrań i akcesoriów niezbędnych w podróży, do plecaków spakowali płyn do robienia wielkich baniek mydlanych oraz sznurki do baniek – i tak uzbrojeni pomaszerowali ku wylotówce z Łodzi na Wrocław.

Bez szczegółowego planu co do trasy i czasu trwania podróży, niespiesznie odwiedzali kolejne miejscowości, dzieląc się z mieszkańcami urokiem baniek mydlanych migoczących w promieniach letniego słońca. W każdym miejscu potwierdzała się prawda, że bańki mydlane funkcjonują ponad granicami politycznymi i językowymi 🙂 Julka i Szymon codziennie więc zamieniali się w bańkowych artystów i urządzali interaktywne pokazy, do zabawy wciągając wszystkich tych, którzy znaleźli się w radosnym polu rażenia.

Bez względu na to, jak budżetową formą transportu jest autostop, wyprawa sama w sobie generuje wydatki, stąd też para podróżników nie była pewna, jak daleko pozwoli im dojechać zawartość portfeli. Szybko odkryli jednak, że „kapeluszowe” wrzucane przez uczestników spontanicznych warsztatów bańkowych całkowicie pokrywa ich potrzeby – przygoda mogła więc trwać dalej!

Tym sposobem z Wrocławia udali się do Pragi, a następnie do Wiednia, Budapesztu, miasteczka Siofok nad Balatonem, Opatija w Chorwacji, Lublany i wreszcie Bratysławy. Lekko licząc 2200km.

A co z konkurencją – innymi ulicznymi artystami, w tym także bańkarzami, których nie brak w sezonie w miejskiej przestrzeni? Z doświadczeń Julii i Szymona wynika, że artyści znają się i lubią, a każdy bez problemu znajduje swoją niszę i publikę. Zdarza się też, że jednego lata wpadają na siebie po wielekroć w różnych zakątkach Europy.

To co, marzyciele, jesteście tam? Macie już plany na wakacje? 🙂

Post JAK ZOSTAĆ WĘDROWNYM ARTYSTĄ BAŃKOWYM – HISTORIA JULII I SZYMONA pojawił się po raz pierwszy w Peter & Pat – Duże Bańki Mydlane.

]]>